2. 12. 2018

Vzhledem k náročnosti studia v kombinaci s prací se nevěnuji aktualizaci stránek v pravidelném intervalu. To ovšem neznamená, že bych se chovem už dále nezabývala. :)

Sezóna byla letos velmi náročná a na zvířatech se to hodně odrazilo. I proto jsem se tolik nevěnovala updatům informací. Bylo pro mě těžké se vyrovnat se ztrátou tří zvířat, z toho dvě pro mě byla tím nejcennějším, čeho jsem za 8 let dosáhla. Tento rok mi moc nepřál a uhynuly mi sestry Kai (96,0) a Cali (94,5), které disponovaly vlohami pro obrovský posun tohoto plemene kupředu.

Z vrhu Kai se dožila dospělosti všechna 4 mláďata, ale pro chov byl nakonec vhodný jen sameček Bunny, který je v současné době sužován kožními obtížemi, a tak nesmí na výstavy. 

Cali se narodilo 5 mláďat, ale 4 uhynula. Do dospělosti se probojovala pouze samička Tina, která získala velmi vysoká ocenění, a to 95,5 a 95,0 bodu. Na 100 % zůstane v našem chovu.

Chov zvířat je ukázkou toho, že můžete mít po spoustě letech praxe pocit, že Vás už nemůže nic překvapit. Bohužel opak je pravdou, ale my to nevzdáváme. Z Evropské výstavy v dánském Herningu jsem dovezla pěkný pár, samce Wolfa (oceněného 96,5 body a 95,0 body v ČR) a samičku Riley s ohodnocením 96,0 bodu (EU). 

Samička Tina získala s 95,5 body na okresní výstavě v Kolíně-Štítarech čestnou cenu a vůbec poprvé jsme si letos odvezli ČC i z celostátní výstavy králíků v Lysé nad Labem s kolekcí obodovanou celkem 377,5 body. Jedná se o stabilní výsledek, takže dle mého názoru mohu být spokojená. 

Budu doufat, že příští rok bude nejen ke mně, ale i k dalším chovatelům o něco více štědrý. S obtížemi se nás letos potýkalo více.

TOPlist
http://www.zhb-kralicci.wbs.cz.html
aktualizováno: 04.01.2019 21:30:01

Pomozte nám s vylepšením webu! Co byste na stránkách rádi upravili?

zobrazit výsledky