DALŠÍ ZÁJMY


Akvaristika

V roce 2008 nechal táta vybudovat akvárium o hrubém objemu 800         litrů, tak se popvé začal projevovat můj zájem o chov akvarijních               rybiček. Naše osmisetlitrové akvárium bylo nejprve společenské,               střídaly se zde převážně různé druhy rasbor, parmiček, neonek a             labyrintek, zejména čichavců. O 3 roky později, tedy v roce 2011 jsme se pak pustili do biotopu Střední Ameriky, do akvária jsme pořídili 6 akar modrých a 3 perleťovky brazilské, v roce 2014 pak přibyl ještě párek vrubozobců a protože ze skupinky akar bylo 5 samců a 1 samice, omezili jsme ji časem na jeden pár. Od skupinky perleťovek (1,2) se povedlo odchovat 20 mladých. Pro čištění vody od zbytků potravy a řasy jsme z původních obyvatel ponechali parmouny siamské a doplnili hejno o 4 kusy. Aktuální stav obyvatel tedy činí sedmičlennou skupinu parmounů, pár modrých akar a 1 samec + 4 samice perleťovek. Od ledna 2015 jsou doma v karanténě další 3 budoucí obyvatelé, sumci rodu hypancitrus, L201. 

Kromě tohoto akvária jsem v roce 2011 koupila akvárium 54l o rozměrech 60x30x30cm. Původně sloužilo jako karanténa pro perleťovky a akary, následně jako odchovna, v roce 2014 jsem se rozhodla ho kompletně předělat a vytvořit v něm asijský biotop. Je osázeno mnoha druhy rostlin (egeria densa, micranthemum micranthemoides, cryptocoryne petchii, nymphea pubescens, microsorum pteropus, lemna perpusilla atp.), obyvateli byli z ostatních druhů živočichů krevetky red cherry, surmovky vražedné, piskořky věžovité a z rybek pár čichavců zakrslých, 11 dánií perlových, 11 živorodek Endlerových var. Tiger a 7 pancéřníčků drobných.

V roce 2015 se rybí osazenstvo opět poněkud vyměnilo, v současné době jej obývá samec čichavce zakrslého, 12 rasborek boronejských, stále 3 krunýřovci L201 a přibude ještě několik pancéřníčků malých a tetry ohnivé.

Ryby a rybičky - Největší výstavní a prodejní akvaristická burza v Praze s dlouholetou tradicí
 

 Teraristika

 Od roku 2011 je součástí naší rodiny i jeden z nejčastěji chovaných          druhů hadů. Jedná se o užovku červenou, která je ale jedinečná svou      barevnou mutací zvanou Motley Amelanistic. Jedná se o typ kožního        vzoru a specifického zbarvení, motley vzor způsobuje, že namísto            takzvaných "sedel" má užovka na zádech kolečka. Amelanistic                  znamená amelanickou formu, tedy jedince bez černého kožního              pigmentu. Kůže užovky tak obsahuje jen žluté barvivo xantofyl a            oranžový až načervenalý karoten. Má užovka je samička                          jménem Nagini, važí přes půl kilogramu a měří už více než 130cm.

 

 

TOPlist
http://www.zhb-kralicci.wbs.cz.html
aktualizováno: 04.01.2019 21:30:01